Cząsteczki wermikulitu zawarte w mgle osadzają się na powierzchni płonącego paliwa, tworząc warstwę na wierzchu ognia. Powłoka natychmiast wysycha, a ponieważ cząstki płytek o wysokim współczynniku kształtu zachodzą na siebie i wiążą się ze sobą, powstaje niepalna bariera tlenowa między paliwem a atmosferą.
Proces ten ma wpływ na chłodzenie źródła paliwa, a gdy zawartość wody w AVD odparowuje, płytki wermikulitu zaczynają się gromadzić, a ogień zostaje opanowany.
Gdy akumulatory litowo-jonowe są narażone na ciepło, uszkodzenia fizyczne/uderzenia lub przeładowanie, przechodzą w stan niekontrolowanej temperatury.
1
Ogniwa są wystarczająco spuchnięte, uwalniając gorące, łatwopalne gazy (węglowodory), które powstają podczas dysocjacji elektrolitu.
2
Węglowodory palą się energicznie w wysokich temperaturach i szybko rozprzestrzeniają ogień na otaczające komórki i materiały łatwopalne.
3
AVD jest nakładany w postaci drobnej mgiełki, która natychmiast schładza akumulatory i gasi płomienie.
4
AVD hermetyzuje źródło paliwa i izoluje ogniwa, zapobiegając dalszemu rozprzestrzenianiu się niekontrolowanego wzrostu temperatury – kontrolując pożar.
5
Chcesz zobaczyć AVD w akcji?
Nasze filmy przedstawiają środek AVD z baterią litową i pożarami magnezu.
Środek przeciwpożarowy do baterii litowych AVD to wyjątkowy produkt, który stanowi rozwiązanie nierozwiązanego problemu. Wyjątkowa wydajność AVD obejmuje:
- Zawartość wody chłodzi źródło ognia
- Płytki wermikulitu otaczają źródło paliwa, tworząc barierę tlenową
- Warstwa wermikulitu nie przewodzi prądu elektrycznego
- AVD jest prawie dwukrotnie skuteczniejszy niż woda w przypadku pożarów klasy A
- AVD może być stosowany jako przegroda przeciwpożarowa zapobiegająca rozprzestrzenianiu się ognia
- AVD można rozmieścić przy użyciu standardowego sprzętu przeciwpożarowego
- AVD jest przyjazny dla środowiska